Uwielbiam ludzi twórczych, kreatywnych, niezwykle cenię sobie polski design i piękne przedmioty wykonywane własnoręcznie. Na hasła “ale drogo”, “sam sobie takie zrobię” gotuję się w środku, bo nie znoszę kiedy ludzie nie mają wyobraźni, nawet nie chcą zrozumieć ile pracy wkłada się w takie cuda. My doceniamy. I, choć często wiem, że mogłabym “sama sobie”, to uwielbiam rzeczy, które wykonał ktoś, kto włożył w to sporo swojego serca.  O to serce chodzi najbardziej.

Niedługo będziemy dekorować dom, pewnie długo to potrwa, bo wejdziemy do pustego domu bez wielkich oszczędności 🙂 Ale wierzę, że z czasem urządzimy sobie piękne wnętrza korzystając z wyobraźni innych twórczych osób.

Chciałabym podzielić się z Wami tym kogo poznałam i jakie piękności znalazłam w sieci. Na pierwszy rzut idą piękne ozdoby do domu!

Dajcie koniecznie znać, co Wam przypadło do gustu!

UMYSŁU POMYSŁY

Wyszukałam ich dosłownie kilka tygodni temu. Szukałam plecionych ozdób na ścianę. Znalazłam makramy z pracowni Umysłu Pomysły. Zauroczyły mnie, mają w sobie coś wyjątkowego, są bardziej “boho” niż wszystkie inne, które widziałam w Polsce, a przy tym delikatne, no wprost idealne pasują na moje nowe ściany 🙂 Kwietniki na pewno spodobają się mojemu mężowi, bo jest miłośnikiem kwiatów doniczkowych!

Słowo od Marcina:

Są śliczne, żono! Wszak potrzebujemy czegoś na naszą przerośniętą paproć.

Z pewnością to co ich wyróżnia i z czego są znani, to bryły i wielościany himmeli. Mi przypadły do gustu szczególnie te do powieszenia. Niezwykły pomysł do wyeksponowania oplątw.

Umysłu Pomysły o sobie

Umysłu Pomysły to niewielka łódzka pracownia dekoracji wnętrz, stworzona z pasji do nowoczesnej bohemy. Powstają tu minimalistyczne formy geometryczne z mosiądzu i dekoracje makrama. Założycielka pracowni upodobała sobie dwie estetyki: industrial i boho – dość przeciwstawne ale przy umiejętnym połączeniu mogą ze sobą fajnie współgrać. Z jednej strony minimalizm, surowość, metal i proste formy, z drugiej klimat francuskiej cyganerii, wiszące kwietniki i ścienne plecionki.

W sklepie Umysłu Pomysły, prócz ręcznie wykonanych dekoracji, można znaleźć również specjalnie wyselekcjonowane, ciekawe przedmioty do ekspozycji roślin.  

Nazwa “umysłu pomysły” pochodzi od zainteresowania filozofią umysłu, kreatywnością i wyobraźnią. Ta nazwa świetnie też oddaje naturę “artystycznej duszy”, mającej sporo pomysłów i której codzienne funkcjonowanie opiera się na ich realizacji.

Projekt Wielościany

Wielościany to zaprojektowane i ręcznie wykonane geometryczne figury przestrzenne i mobilne dekoracje wnętrz. Powstały z inspiracji tradycyjnymi formami zdobniczymi – fińską himmeli oraz polskim pająkiem – ściśle związanymi z obrzędowością, zapewniającymi szczęście i stanowiącymi symbol urodzaju.

Są współczesną interpretacją tradycji i nowoczesną ozdobą wnętrza. Mogą istnieć samodzielnie – są wtedy minimalistycznym detalem do wnętrza, swego rodzaju biżuterią dla domu lub biura – mogą też świetnie wyeksponować roślinę i sprawić, że będzie mobilna.

Więcej zdjęć i informacji:

www http://www.umyslupomysly.pl/

IG https://www.instagram.com/umyslupomysly/

FB https://www.facebook.com/umyslupomysly/

Co sądzicie? Jak wam się podoba?