Chusta, z pasją

O zamiłowaniu mojej żony do chustowania wie zapewne każdy. Ot, choćby czytając ten wpis. Od kiedy Bianka skończyła swoje pierwsze trzy miesiące, Sonia nie przestaje rozprawiać o nowych wzorach, producentach, składzie materiału chust do noszenia dzieci. Z tego powodu, każdą trudniejszą chwilę, w której małą nie sposób już utrzymać na rękach czy z powodu wygody, małą zawija w chustę. Z obopólna korzyścią.

Urok, doskonały

Nie każdy wie natomiast, że Sonia wcześniej uczestniczyła w najróżniejszych sesjach fotograficznych. To nie specjalnie powinno dziwić, zważywszy na fakt, że czy saute czy z makijażem, na zdjęciach, i co mogę osobiście potwierdzić, także na żywo, nawet wyjęta w środku nocy płaczem małej, wygląda doskonale. Nawet marsowa mina czy postawa nie znosząca sprzeciwu nadaje jej uroku.

Okazja, nie do odrzucenia

W takim układzie wyłącznie kwestią czasu było to, że zgłosi się do niej firma, która zaproponuje jej udział w sesji zdjęciowej prezentującej uroki chustonoszenia. W ubiegłym tygodniu zgłosiła się do nas firma Lenny Lamb, która zaproponowała udział w sesji w swoich okolicach pod Piotrkowem Trybunalskim. Przed świętami dograliśmy wszystkie szczegóły i wczoraj ruszyliśmy na jednodniową wyprawę.

Podróż

Sprzecznie do zwyczajów panujących w naszym domu, tym razem to my obudziliśmy Biankę o5:30 i zaczęliśmy się szykować do wyjazdu. Najtrudniej, jak to zaczynamy z przykrością obserwować, jest przedrzeć się przez Warszawę, ale kiedy się to uda, pozostała część przejażdżki jest pestką.

Kiedy dojechaliśmy do Kłudzic pod Piotrkowem, nie przestawaliśmy się uśmiechać wpatrując się w urokliwe, tamtejsze okolice. Stare chaty, nieczęsto jeszcze drewniane, z typowo dwuspadowymi dachami i kłębiącymi się oparami dymu wzbijającymi się w zachmurzone i obficie skraplające się niebo. Ciągnące się daleko po horyzont pola, przepiękne kolorowe i gęste lasy, wszystko to nasz wymarzony sielankowy obraz wiejskiego życia.

Na miejscu

Na sam zakład składa się kilka budynków ze studiem tkackim, miejscem, gdzie tkane są materiały oraz część biurowa, w której niejako na bieżąco tworzone są nowe wzory tkanin. Po krótkim odpoczynku i kawie ruszyliśmy do Sulejowa. Miejscem sesji miał być hotel położony w starym opactwie cystersów, który jak się dowiedzieliśmy, był największym zakonem w naszej części Europy.

Sesja zdjęciowa

W czasie sesji do zaprezentowania było siedem najróżniejszych artykułów, od długiej chusty, wersję kółkową, nosidła, wrap tai, torebki i tym podobne. Część sesji zrobiliśmy w głównym holu, druga część odbyła się przy małej wieży, która wcześniej pełniła miejsce spotkań przy wtórze akompaniamentu zagrywanego z małego okrągłego pomieszczenia. W czasie sesji Bianka doskonale współpracowała z organizatorkami. Tak, jesteśmy z niej dumni, bo w ostatnim czasie szczególnie trudno nam znieść jej humorki wywołane powolnie wychodzącymi górnymi jedynkami, a w czasie sesji zachowywała się jak aniołek 🙂

Nawet mnie udało się zaprezentować dwa artykuły 🙂

Wdzięczność i podziękowania

Po wspólnym obiedzie zakrapianym Jałowcówką, lokalną”odmianą” Coca Coli ruszyliśmy do domu. Droga powrotna była przyjemnością dopóki nie rozpoczęliśmy mozolnej przeprawy przez stolicę. Cała akcja zajęła nam dziesięć godzin. Jesteśmy szczęśliwi i wdzięczni za niecodzienną okazję do zrobienia rzeczy, które zapewne nie przydarzyłyby się nam, gdyby nie to miejsce. Co jakiś czas pojawiało się się w naszych rozmowach słowo blogerzy, ale od niego wolę o nas mówić; kronikarze codziennego, spokojnego życia.

Dziękujemy firmie Lenny Lamb za zaproszenie do współpracy, profesjonalną i sprawną sesję zdjęciową oraz przemiłą atmosferę! Cieszymy się, że mogliśmy Was poznać!

Miłego oglądania;

 

Przystanek Miłosna - Współpraca z Leny Lamb - w telegraficznym skrócie o tej historii 1 Przystanek Miłosna - Współpraca z Leny Lamb - w telegraficznym skrócie o tej historii 2  Przystanek Miłosna - Współpraca z Leny Lamb - w telegraficznym skrócie o tej historii 3 Przystanek Miłosna - Współpraca z Leny Lamb - w telegraficznym skrócie o tej historii 4 Przystanek Miłosna - Współpraca z Leny Lamb - w telegraficznym skrócie o tej historii 5 Przystanek Miłosna - Współpraca z Leny Lamb - w telegraficznym skrócie o tej historii 6 Przystanek Miłosna - Współpraca z Leny Lamb - w telegraficznym skrócie o tej historii 7 Przystanek Miłosna - Współpraca z Leny Lamb - w telegraficznym skrócie o tej historii 8 Przystanek Miłosna - Współpraca z Leny Lamb - w telegraficznym skrócie o tej historii 9

Przystanek Miłosna - WSPÓŁPRACA Z LENY LAMB – W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE O TEJ HISTORII 99

Trwają testy sklepu internetowego. Zapisz się do naszego newslettera, aby dowiedzieć się o jego uruchomieniu. Zamknij