Na(nie)wymiar – co się kryje pod tą tajemniczą nazwą?

Na(nie)wymiar - inspiracje 1 - Przystanek Miłosna

Kiedyś pewien odważny kolor ściany przyciągnął moją uwagę na Instagramie. I przepadłam. Nie dosyć, że podobny kolor pojawił się w naszym domu, to pokochałam profil @naniewymiar, bo jest zwyczajnie inspirujący. A właśnie tego szukam na Instagramie!

Piękne, ciepłe, eklektyczne wnętrze i niesamowite hafty! Poczułam, że tutaj mieszka niezwykle twórcza osoba! Hafty, którymi możesz ozdobić swoje wnętrze są o tyle wyjątkowe, że to nie są powtarzające się zwierzątka, ale wnętrza, rośliny, lasy, pejzaże. Mnie osobiście zauroczyły wyhaftowane fragmenty pokoi, od razu widzę na nich swoje wnętrze 🙂 Ale podglądam @naniewymiar i widzę, że szykują się zaskakujące nowości, także zapraszam do ich śledzenia!

Na(nie)wymiar - inspiracje 2 - Przystanek Miłosna

A tak Kaja, autorka tamborków pisze o swojej pracy:

Wyszywam, choć nie znam żadnych technik – robię to intuicyjnie, coś sobie wymyślam, rozrysowuję najpierw na kartce, później na materiale, na którym wyszywam i próbuję.
Nigdy nie malowałam (lepiej siedział mi rysunek), ale śmiem przypuszczać, że haftowanie i malowanie mają wiele wspólnego. Nici, to trochę takie farby, dużo można nimi wyczarować.
Gdy zobaczyłam na zagranicznych (mam wrażenie, że do Polski moda na tamborki dopiero nadchodzi, podczas, gdy zagranicą wisi już na większości boho ścian :)) kontach instagramowych (instagram <3) wyszyte tamborki, to oniemiałam i pomyślałam sobie ‘ej, ja tego chcę’, a że zwykle jak coś mi się podoba, to próbuję robić to sama (taka przekorna natura :)), to spróbowałam i tak już poszło. Okazało się to być zajęciem niezwykle wdzięcznym i.. łatwym :). I tak zaczęłam wyszywać, ponieważ oczarowały mnie rzeczy, jakie można stworzyć na tamborku i też dlatego, że potrzebowałam czegoś, co oderwie mnie od spraw, które w ostatnim roku trochę mnie ‘przygniotły’, a że prace ‘manualno-plastyczne’ zawsze były mi bliskie, to nie miałam problemu z tym, żeby poświęcić temu swój wolny czas i zaangażowanie.
Ale taki mały ‘przełom’ nastąpił wtedy, kiedy zaczęłam dostawać masę pytań o moje tamborki- ten ciepły odzew tylko mnie napędził i dodał wiary w nowe pomysły.
(PS. też to zauważyłaś, że na instagramie kobiety są sobie mega życzliwe i napędzają się wzajemnie? To jest cudowne!)
Wyobraźnia, to w zasadzie wszystko, co jest potrzebne. Domyślam się, że jak w malarstwie, prawda :)?

 

Tamborki od Na(nie)wymiar kupicie na DaWanda a na Instagramie znajdziecie ją jako @naniewymiar.

 

Na(nie)wymiar - inspiracje 3 - Przystanek Miłosna

Na(nie)wymiar - inspiracje 4 - Przystanek Miłosna

Na(nie)wymiar - inspiracje 5 - Przystanek Miłosna

Na(nie)wymiar - inspiracje 6 - Przystanek Miłosna