Moja kobiecość

Ostatnio napisałam na Instagramie, że lubię być kobietą. Zaskoczyłyście mnie swoją reakcją. Wszak to oczywiste, że pięknie być kobietą. Dla mnie nigdy to nie było oczywiste. Pokochać swoją kobiecość było trudno i ta miłość potrzebowała trochę czasu.

Moja kobiecość 1

Hormony

Nie lubiłam bycia kobietą. Pół życia narzekałam na swoje hormony, płaczliwość, nadwrażliwość i wszelkie fizjologiczne aspekty bycia kobietą. Te wszystkie PMS-y, miesiączki i bóle. Fizyczne i psychiczne. A jaką niesprawiedliwością był dla mnie fakt, że to właśnie kobieta musi zmagać się z trudnościami ciąży i traumatycznym jej zakończeniem, który często kończy się nieodwracalnymi zmianami w jej ciele.

 

W pracy miałam przyjemność przebywać codziennie kilka godzin z samymi kobietami. Pracuję w branży zdominowanej przez płeć piękną i niestety- na własnej skórze nie raz doświadczyłam zbyt wielu emocji na metrze kwadratowym.

Tajemnica kobiety

Zazdrościłam facetom prostoty. Tego, że nie przeżywają tak mocno zawodów miłosnych, że są konkretni, że nie komplikują sobie życia jak my. Ale kto potrafi mieć w sobie demoniczność, a zarazem delikatność. Spryt, inteligencję oraz poczucie humoru. Największe szczęście i nieskrywaną rozpacz. Czyż złożoność naszych osobowości nie jest fascynująca?

 

Dzisiaj to lubię. Potrzebowałam dużo czasu, aby dojrzeć, zrozumieć to i nauczyć cieszyć się nawet tymi drobnostkami, które towarzyszą byciu kobietą. Poranny makijaż jest przyjemnością, możliwość farbowania włosów bez obciachu, kokieteria, czy zwyczajnie większy dekolt, kiedy mam na to ochotę. Nawet kolejna ciąża, która ma ogromnie niekorzystny wpływ na moją sylwetkę, nie boli mnie tak bardzo. Bo doświadczenie, które za sobą niesie, jest ważniejsze niż idealne ciało.

Bycie kobietą to magia

Jesteśmy ciekawymi istotami. Sam fakt magii, która w nas siedzi dowodzi powstawania nowego życia w naszym ciele. Wiem, że biologia i chemia wszystko wyjaśnia, ale ja nie potrafię inaczej tego nazwać niż magia. Dla mnie układ rozrodczy, macica, seksualność kobieca, jest na tyle fascynująca, że zrozumiałam każdego lekarza ginekologa, który zgłębia tajemnice kobiecego ciała, choć kiedyś wydawało mi się to dziwne, dlaczego młody mężczyzna decyduje się iść tą drogą. Dziś wiem, że kobiece ciało jest piękne i ciekawe.

 

A Ty? Lubisz być kobietą?