Blog

Kiedy po roku starań o naszą pierworodną, po dobrych wynikach badań prenatalnych, kiedy już nie dało się schować brzuszka, chciałam poinformować znajomych przez media społecznościowe o naszym szczęściu. Wtedy wpadłam na dziwny pomysł. Mówię do Marcina: – Kochanie co myślisz, żeby napisać pod zdjęciem z brzuchem, żeby się nie martwili, bo nie założę bloga. Marcin odpowiedział mi wtedy, że to kiepski pomysł, bo będzie mi głupio, jeśli założę bloga. No tak, miał rację.

Dziecko w sieci

No cóż, sama nigdy nie lubiłam bombardowania swojej osoby setkami podobnych zdjęć małych dzieci. Choć próbowałam zrozumieć, że jest to obecnie dla rodziców największy powód do dumy. A sukcesami powinniśmy się dzielić. Fotoblog jak wygląda życie z małym dzieckiem? No trochę nuda, bo codziennie rodzi się wiele dzieci, a posiadanie dziecka, wygotowywanie butelek i pierwsze próby BLWto nic innowacyjnego i zaskakującego. Ale żeby to w całości zrozumieć, potrzebowałam sama urodzić dziecko i wejść w świat internetowego macierzyństwa.

Samotna mama

Nie będę opisywać z czym zmierzyć musi się młoda matka, bo każda młoda matka to wie. Ale będę mówić, pisać i podkreślać jak bardzo młoda matka potrzebuje wsparcia innej młodej matki, bo często bywa samotna, niepewna, nie ma z kim pogadać, a czasami potrzebuje wygadać się o tych przysłowiowych kupach, albo zupełnie na chwilę zapomnieć, że zaraz znów musi zmienić pieluchę.

Smitten 5 - Przystanek Miłosna

Chustoświrki

Moją grupą, w której się odnalazłam, są dziewczyny chustujące. Najpierw przemówiła do mnie swoboda wyjścia bez znoszenia wózka z I piętra bloku, później zamiłowanie do tkanin, a na końcu odkryłam, że ten babski chustowy świat jest czymś co zaspokaja moją potrzebę kontaktu z innymi kobietami tu i teraz. One są na tym samym etapie – mają małe, płaczące, ulewające, nieodkładalne dzieci.

Po co mi tyle chust?

Początkowo dziwiłam się: Po co im tyle chust? Po co wydawać tyle pieniędzy na kawał szmaty? Mówiłam sobie “ja tak nie będę”, “wystarczy mi jedna chusta”. Nie wiem kiedy moje myślenie się zmieniło, kiedy stałam się “chustoświrką” i kiedy przestała mi wystarczać jedna chusta. Ale po roku noszenia, mam kilka chust o wartości… nie, nie przyznam się. Ale przyznam się, że czekam właśnie na spodnie z chusty 🙂

Monologi chustoświrki

Marcin wciąż się ze mnie śmieje, kiedy zaczynam monolog: – Kochanie, ale to ta jedyna, muszę ją mieć, więcej chust nie potrzebuje! Zawsze kończy tą rozmowę tak samo: – Mówiłaś to o ostatnich trzech chustach. Ale czuje, że na swój męski sposób rozumie, że to są kobiece potrzeby, zwłaszcza, że ostatnio na ciuchy nie wydaje nic 🙂

Macanki

Dla ludzi “spoza kręgu” może być zadziwiające, że dziewczyny potrafią sobie wysłać chusty o wartości przewyższającej tysiąc złotych, żeby inna mama sobie “pomacała” i ponosiła swoje dziecko. Ale tak po prawdzie, to nie zupełnie za darmo. Zazwyczaj za czekoladę 🙂

Internetowe koleżanki

Poznałam przez internet wiele wspaniałych mam, z którymi mam stały kontakt i jestem pewna, że gdybyśmy były bliżej siebie, piłybyśmy często razem kawę. One uzupełniają mój dzień (tak- wiesz, że o Ciebie chodzi!). Tymczasem skoro nie ma możliwości wspólnej kawki – jest internet. I dobrze, że jest. Bez niego nie poznalibyśmy tylu fantastycznych osób. I nie mielibyśmy Was i naszego Przystanku Miłosna.

Smitten 4 - Przystanek Miłosna

…………………………………………………..

Smitten

Na zdjęciach mój nowy nabytek – Chusta firmy Smitten Little Town – Annecy. Zaintrygowała mnie już na zdjęciach swoim wzorem. Jest niezwykle oryginalna. Szaleńczo czekałam na wysyłkę, rozpakowywałam ją na oczach chustoświrek w internecie (Ci co chustują, wiedzą co to strip :). Chusta totalnie mnie zaskoczyła! I to bardzo na tak!

Smitten to rodzinna, amerykańska firma, która jako nieliczna produkuje chusty i dodatki w Ameryce. Chusta, którą wybrałam nazywa się LITTLE TOWN – ANNECY, a jej skład to tencel z bawełną. Mięciutki ideał dla naszego lipcowego synka, ale i ku mojemu zaskoczeniu, jest bardzo nośna i dobrze nosi mi się 11 kilogramową Biankę. Dociąga się świetnie. To moja pierwsza chusta z tencelem i prawdopodobnie nie ostatnia. Jest zdecydowanie lepsza niż z wiskozą.

Jak Wam się podoba?

Chusty Smitten możecie oglądać i zamawiać na firmowej stronie Smitten, a o firmie dowiedzieć się więcej z ich Facebooka

Smitten 6 - Przystanek Miłosna

Smitten 2 - Przystanek Miłosna

Smitten 3 - Przystanek Miłosna