8.X 2018 – Subiektywny przegląd prasy nr 1

Dzisiejszy subiektywny przegląd prasy czyli surfowanie po nagłówkach polskich portali informacyjnych sponsoruje w całości litera “w” jak Wirtualna Polska.

A mamy tu:

—–

 Emilcin to znana każdemu kosmicie lubelska wieś, która dzisiaj zasłynęła na łamach Gazety. Jak donosi wydawca, pamiętne „zdarzenia” mogą oznaczać rychły barbarzyński najazd Hunów z Proximy XII.

Znów głośno o kandydatach na stanowisko warszawskiego prezydenta. Dzisiejsze obietnice bardziej przyziemne niż zwykle, jednak nie miej ciekawe. Kandydaci obiecują zwęzić tętnice warszawiaków, odłaczą od prądu laboratoria invitro i przeprowadzą rolników przez morze Czerwone wprost w ramiona ich przyszłych oblubienic.

W międzyczasie namolne emeryckie Jaki, przepraszając za Patryka, roznoszą gorące kubki, napitki i inne gratisowe poczęstunki w okolicach patelni w centrum. Dla pozostałych, bardziej wygłodniałych, bezpośredni konkurent Patryka proponuje mandarynki.

Na łamach Onetu po raz kolejny w tym miesiącu prezentowany jest wynik badań – W jakim mieście żyje się nam najlepiej? Sponsorem bieżącego raportu jest ich wygrany – rzecz jasna.

Mateusz Morawiecki obsiadł wszystkie okładki wszystkich poczytniejszych tygodników jako lokowany produkt restauracji Sowa i przyjaciele. W treści Mateusz gani swego ojca za niedojrzałe przemyślenia, co ma stanowić oś sequela dla ojca Mateusza sandomierskiego.

Gazeta proponuje nowe wyborcze szarady „Zgadnij czyje te puste obietnice?” W przyszłym tygodniu mają ukazać się w formule gry planszowej dla dzieci. Za kolportaż odpowiada Ruch. Zgodnie z zapowiedziami producenta, gry mają kształcić przyszłe generacje politycznych działaczy, a na etapie przedwyborczym mają stanowić przykład gry ulepszającej pamięć i uwagę.

W Skarżysko – Kamiennej

Odnaleziono skradzioną walizkę Louis Vuitton. Dla szczęśliwej gapy w jej zawartości czeka nagroda niespodzianka – zastygłe ciało.

W Gliwicach od roku płoną ze wstydu taksówki, jak donoszą kierowcy Ubera – zapewne ze wstydu. W podobnych emocjach na łamach kobiecych licy Smogorzewski przeprasza. Gest w swojej postaci jest tak dramatyczny, że przybywa zastęp przedstawiciel mainstreamowych mediów, aby unaocznić swoim czytelnikom w formule poradnika przepraszać, aby zostać utrwalonym, wybaczonym i nieodwidzialnym.

W międzyczasie i pomiędzy wierszami nagłówków o litość polskich kierowców prosi budżet narodowy. Spieszmy się kochać nasze państwo i płaćmy mandaty – postulują milsi niż zwykle, pracownicy stołecznej drogówki. W akcji charytatywnej policjanci zgodzili się w przyszłym tygodniu wysypać w każdym wojewódzkim mieście mandaty in blanco do opłacenia przez szczytnych wolontariuszy.

W sporcie

Miniony weekend był bardzo udany dla wszystkich Polskich sportowców. Odwrotnie rzecz miała się u Lewandowskiego. McGregor przegrał pojedynek przejmując atencję mediów. Z tego powodu nieusatysfakcjonowany wygrany wszczął awanturę przejmując ostatecznie zwycięstwo nad przeciwnikiem i uwagą reporterów.

W przyszłym roku wszystkie media drożeją, o czym spieszą donieść złowrodzy posłańcy. W ślad za Polską, po Niemiecką gotówkę spieszy rząd Grecji. Naturalnie w ramach powojennej reparacji i wysokich kosztów wykwalifikowanych niemieckich robotników zatrudniono do odbudowy klifu w Zakintos.

Droga krzyżowa, stacja VII – Cristano Ronaldo raz wtóry oskarżony o gwałt upada po raz drugi.

Na marszu „Ręce precz od dzieci – stop pedofili w kościele” interweniowali tajniacy. Krajowa prokuratura wszczęła dochodzenie, aby wyjaśnić, która grupa jest bardziej tajna, oprawcy czy ich obrońcy.

Kaczyński w Krośnie został przyjęty gwizdkami i bębnami. Jego początkowe niezadowolenie prysło, kiedy dowiedział się, że jego przybycie zbiegło się z trwającą po sąsiedzku imprezą raveową. Ostatecznie zdecydował się ją odwiedzić i błogosławić przybyłych.

ONZ zakazuje sprzedaży patelni, którą każdy ma w domu. Jak huczą w kuluarach , dzięki temu organizacja chce zwiększyć konsumpcję i zakazać obrotu zużytym i brudnym towarem.

W laboratorium

Naukowcy wyliczyli ile czasu należy spędzać tygodniowo pod prysznicem. Wyniki badań są niejednoznaczne. Pozytywne dla mężczyzn i negatywne dla kobiet.