Rowerki dla dzieci

Kiedy twoje dziecko opanuje już pewne podstawowe umiejętności, takie jak choćby chodzenie, czy też bieganie, to nadchodzi dobry moment na to, aby poczynić kolejny krok w jego rozwoju motorycznym. Dlatego też warto abyś zastanowił się nad zakupem odpowiedniego rowerka na swojego dziecka. Warto podkreślić, że w zasadzie o rowerze dla dziecka możemy mówić już na bardzo wczesnym etapie życia naszej pociechy. Zastanówmy się zatem, w jaki sposób wybrać właściwy rowerek dla naszego dziecka

Rowerki dla dzieci

Zatem w jaki sposób wybierać rowerki dla dzieci? Przede wszystkim warto podkreślić, że w tym wypadku mamy do wyboru mnóstwo rodzajów rowerków dla dzieci. W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad rowerkiem biegowym. To rower przeznaczony zwłaszcza dla naprawdę małych dzieci. Rower ten pozbawiony jest pedałów. Natomiast dziecko porusza się na takim rowerze poprzez odpychanie się nogami od ziemi. W tym wypadku mamy do wyboru zarówno rowerki dwukołowe, jak 3 i 4 – kołowe. Warto podkreślić, że jazda na takim rowerku pozwala naszemu dziecku ćwiczyć odpowiedni balans ciałem.

Oczywiście zanim zdecydujemy się wyjść z dzieckiem na rower, to warto aby wcześniej poćwiczyć w domu. Dzięki temu unikniemy później dość nieprzyjemnych i bolesnych upadków, do jakich może dojść choćby na chodniku. Oczywiście musimy pilnie obserwować nasze dziecko. Jeśli założymy, że na rowerze dwukołowym nie czuję się ono specjalnie komfortowo i trochę się boi, to lepiej aby nasza pociecha poruszała się na rowerku 3- lub czterokołowym. Dopiero kiedy poczuje się w pełni komfortowo i pewnie, to warto spróbować przesiąść się na rowerek dwukołowy.

Rowery z pedałami

Oczywiście na wczesnym etapie rozwoju nauki jazdy na rowerze warto, aby nasze dziecko przesiadło się na zwykły rowerek z pedałami. Taki rower powinien być wyposażony w specjalny kijek do prowadzenia rowerka. Element ten będzie szczególnie potrzebny rodzicom, kiedy etap nauki jazdy na rowerku będzie w początkowej fazie. Wówczas rodzic będzie mógł wspierać swoje dziecko w utrzymaniu równowagi. Również taki kijek przyda się, kiedy dziecko będzie pokonywało różnego rodzaju nierówności, a także podczas jazdy pod górkę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rowerka dla dziecka?

Zastanówmy się jeszcze, na jakie elementy warto zwrócić uwagę, przy wyborze odpowiedniego rowerka dla naszego dziecka. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to czy rowerek posiada wygodne siodełko. Będzie to miało przede wszystkim wpływ na właściwy komfort jazdy. Kółka rowerka powinny być odpowiednio dopasowane do nawierzchni, po której dziecko będzie się najczęściej poruszać.

Oczywiście warto podkreślić, że kółka pompowane zapewniają znacznie lepszą amortyzację a także komfort. Oczywiście kwestie estetyczne również powinniśmy wziąć pod uwagę. Oczywiście jeśli nasze dziecko jest bardzo małe, to kwestie estetyczne będą zależały tutaj od nas. Niemniej jednak już nieco starsze dzieci z pewnością będą zwracały uwagę na wygląd i kolor rowerka, którym będą chciały się poruszać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here