Jak składać poszetkę

Każdy mężczyzna, który chciałby się elegancko i niebanalnie prezentować, powinien dokładnie wiedzieć, jak składać poszetkę. Oczywiście większość mężczyzn jest zdania, że wystarczy, że odpowiednio dobiorą tylko koszulę, krawat, a także właściwie wybiorą buty i to w zasadzie powinno już stanowić całość ich kreacji. Niemniej jednak zapominają czasami o wielu dodatkach, które są w tym wypadku zdecydowanie także istotne. Takie dodatki to choćby pasek do spodni, zegarek, spinki do mankietów, czy też nawet poszetki. Warto wiedzieć, jak tego rodzaju detale stosować w stylizacji, aby prezentować się elegancko. Ubiór zdecydowanie świadczy o mężczyźnie, o jego statusie. Dlatego też warto do tego przyłożyć odpowiednią uwagę. Dzięki temu będziemy w towarzystwie prezentować niezwykle estetycznie i elegancko, co zdecydowanie wpłynie na nasze relacje z innymi ludźmi, a także na relacje biznesowe. Zatem jak składać poszetkę w prawidłowy sposób?

Jak składać poszetkę?

Jak składać poszetkęPrzede wszystkim musisz wiedzieć, że poszetkę można składać na wiele różnorodnych sposobów. Jedną z najbardziej popularnych metod jest tak zwana metoda presidential fold. To metoda, która była najbardziej popularna dawno temu – w latach 40 i 50 XX wieku zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Aby złożyć w ten sposób poszetkę należy najpierw złożyć się na pół, z prawej do lewej strony. Następnie składamy ją znów na pół, tym razem ze strony lewej do prawej. Następnie składamy ją również od góry do dołu także na pół. Warto pamiętać, że tak złożona poszetka powinna mieć cienki wystający pasek na brzeg brustaszy. Taka forma składania poszetki jest bardzo formalna i nadaje naszej całej stylizacji eleganckiego wyglądu.

W przypadku stylizacji casualowych możemy składać poszetkę w stylu puff. To zdecydowanie najprostsza metoda złożenia poszetki. Warto podkreślić, że możemy taką metodę zastosować do każdego rodzaju poszetki, ale zdecydowanie najlepiej jest to wykonywać na poszetce jedwabnej. W pierwszej kolejności warto poszetkę odpowiednio wygładzić, a następnie złapać ją na jej środku i podnieść. Następnie gładzimy poszetkę w powietrzu, wówczas kiedy jej końce luźny sposób opadają w dół. Następnie łapiemy poszetkę na dole i wkładamy ją do brustaszy. Rogi zawijamy nieco do góry, ale poszetka nie powinna zanadto wystawać z brustaszy.

Po co poszetka

Wyżej wymieniliśmy dwie najbardziej popularne metody na składanie poszetki. Niemniej jednak warto zastanowić się właściwie po co jest ten element dodatku potrzebny do naszych stylizacji. Przede wszystkim warto pamiętać, że ten dodatek jest bardzo mile widziany w wielu męskich stylizacjach. Przede wszystkim poszetka jest niezbędnym elementem stylizacji bardzo formalnej i oficjalnej. Oczywiście poszetkę musimy odpowiednio dobrać kolorystycznie do całości garnituru. Jeśli decydujemy się na garnitur o casualowym kroju, to mamy większy wybór różnego rodzaju poszetek, a także metod ich składania. Niemniej jednak poszetka zawsze powinna towarzyszyć garniturowy i wydaje się, że jest to element wręcz niezbędny, aby cała stylizacja prezentowała się elegancko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here