Jak złożyć poszetkę?

Poszetka jest tym elementem męskiej stylizacji, o którym często większość mężczyzn po prostu zapomina, albo nie przykładaa do niego zbyt dużej wagi. Jest to dość duży błąd. Poszetka jest swego rodzaju zwieńczeniem całości stylizacji i bez niej w zasadzie ciężko mówić o stylizacji w pełni udanej. Dlatego też warto wiedzieć nie tylko jaką poszetkę dobrać do garnituru, ale również to w jaki sposób prawidłowy ją złożyć. Oczywiście sposobów na złożenie poszetki jest całe mnóstwo. Możemy tutaj przebierać w różnorodnych formach składania poszetek. Niemniej jednak warto wiedzieć które z tych metod są w pełni prawidłowe i nadają się do konkretnych stylizacji.

Jak złożyć poszetkę?

Zatem jak złożyć poszetkę w prawidłowy sposób? Jak wiele mamy tutaj możliwości do wyboru? W pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę metodę klasyczna. Jak złożyć poszetkę w sposób klasyczny? W pierwszej kolejności poszetkę składamy w prostokąt o szerokości równej szerokości brustaszy. W dalszej kolejności zaginamy ją od dołu w ten sposób aby dopasować się do głębokości kieszonki. Tak złożoną poszedłem wkładamy do kieszonki i powinna ona wystawać z niej na około 1 cm.

Poszetkę możemy również składać w trójkąt, a także w podwójny trójkąt. Ciekawym rozwiązaniem jest również poszetka złożona w tak zwany puff. Tak naprawdę możliwości składania poszetek jest bardzo dużo. Wszystko zależy od tego jaki chcemy uzyskać efekt, ale również od tego jaki zakładamy garnitur. Inne ułożenie będzie zalecane do garnituru mocno oficjalnego, a nieco inne do garnituru w stylu casual. Tak więc wszystko zależy od tego w jakim stylu się ubieramy i tak też powinniśmy dopasować metodę składania poszetki. Niemniej jednak warto podkreślić że poszetka powinna być stałym elementem każdej męskiej stylizacji w której mamy do czynienia z garniturem. Wydaje się że garnitur z poszetką stanowi dopiero zamkniętą całość stylizacyjną.

Męska stylizacja

Niemniej jednak warto podkreślić że warto dużą wagę przyłożyć w ogóle do wyboru garnituru a także dodatków. Poszetka oczywiście stanowi zwieńczenie niemniej jednak całość garnituru musi również być w odpowiedni sposób dobrana abyśmy uzyskali odpowiedni efekt estetyczny. Oprócz odpowiedniego doboru elementów składających się na garnitur, czyli marynarki koszuli i spodni warto również wiedzieć że niezwykle istotne jest również odpowiednie dobranie dodatków. Pasek do spodni, buty, spinki do mankietów, czy też krawat nie mogą być zupełnie przypadkowe. Musimy poświęcić sporo uwagi na Odpowiedni dobór tych dodatków. Oczywiście warto kierować się tutaj pewnymi już wypracowanymi zasadami odpowiedniego doboru dodatków. Wówczas będziemy mieli pewność że nie będzie tutaj nic co można będzie nazwać dziełem przypadku.

Jeśli nie jesteś w stanie z samemu poradzić sobie z tym zadaniem to warto podczas zakupu garnituru poprosić o poradę w sklepie odzieżowym. Zazwyczaj personal takiego sklepu jest dość dobrze wyedukowany w tej kwestii. Taka osoba z pewnością poleci właściwy dobór dodatków do wybranego przez ciebie garnituru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here