Jak włączyć klawiaturę w laptopie?

Korzystanie z laptopów jest niezwykle wygodne albowiem możemy to urządzenie zabierać ze sobą wszędzie tam, gdzie mamy potrzebę pracować, uczyć się, czy też oddać się rozrywce. O ile w przypadku komputera stacjonarnego jesteśmy uwiązani do biurka i nie mamy raczej żadnego pola manewru, to w przypadku laptopa mamy pełną swobodę. Możemy pracować w łóżku, przy kuchennym stole, a także możemy z laptopem wyjść gdzieś na zewnątrz. Choćby do pobliskiego parku na ławkę. Jak więc widać mobilność tego urządzenia ma swoje bardzo ważne zalety.

Niemniej jednak aby prawidłowo posługiwać się laptopem trzeba znać parę sztuczek i skrótów klawiszowych, które pozwolą nam w prawidłowy sposób z niego korzystać. Jeden z problemów które często zadają sobie użytkownicy laptopów jest to w jaki sposób włączyć im klawiaturę. Wydawać by się mogło, że klawiatura jest w laptopie uruchomiona na stałe. Wystarczy tylko że po prostu podniesiemy klapę komputera. Niemniej jednak czasami jest tak że klawiatura jest wyłączona, więc jak włączyć klawiaturę w laptopie?

Jak włączyć klawiaturę w laptopie?

Jak włączyć klawiaturę w laptopie? Kiedy mamy problem z klawiaturą w laptopie i nie jest ona włączona to wystarczy że uruchomimy tylko specjalny zestaw klawiszy. Wystarczy że wciśniemy jednocześnie klawisze FN i NumLock i w zasadzie mamy problem rozwiązany. Jak więc widać nie jest to specjalnie trudne i z pewnością każdy użytkownik laptopa jest w stanie sobie z tym zadaniem poradzić. Zdecydowanie nie musimy w tym wypadku korzystać z usług informatyków, czy też dzwonisz na Service Desk. Wystarczy po prostu że użyjemy tych dwóch skrótów klawiszowych klawiszy i mamy uruchomioną klawiaturę w naszym laptopie.

Użytkowanie laptopa

Warto wiedzieć, że użytkowanie laptopa wiąże się z kilkoma ważnymi zasadami, które powinniśmy mieć na uwadze. Choć jest to urządzenie w pełni mobilne i możemy je zabierać w zasadzie tylko tam gdzie chcemy, to jednak należy uważać aby laptop przenosić i przewozić w należyty sposób. Jeśli wyjeżdżamy gdzieś rowerem i chcemy zabrać tam ze sobą laptop to pamiętajmy o tym aby nie wozić go w różnego rodzaju torbach na bagażniku czy też w sakwach. Laptop będzie tam bowiem podany różnego rodzaju drganiom które mogą niekorzystnie wpłynąć na jego elektronikę. Warto torbę z laptopem przewiesić sobie przez ramię i w ten sposób przełożyć laptopa. Wówczas większość drgań będzie przechodziła na ciało a laptop będzie w pełni bezpieczny

Kolejnym zagrożenie dla naszego laptopa są również niekorzystne warunki pogodowe. Musimy uważać zwłaszcza na deszcz. Warto aby był nasz laptop zabezpieczony przed przemakaniem. Nie jest to zadanie proste, albowiem większość zwykłych toreb na laptopy nie jest nieprzemakalna. Jednak warto abyśmy po prostu zwrócili uwagę na to, aby nasz laptop nie zamókł. Wystarczy po prostu chwilę poczekać i wyjść za trochę, dopiero gdy przestanie padać, ewentualnie mieć ze sobą parasol. Każda forma ochrony przed deszczem taką jaką stosujemy dla siebie, jest również dobra do naszego laptopa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here