Jak zrobić masę solną?

Rodzice często zastanawiają się w jaki sposób kreatywnie spędzać czas ze swoimi dziećmi. Oczywiście jest to niezwykle ważna kwestia. W obecnych czasach dzieci mnóstwo czasu spędzają przed komputerami grając w różnego rodzaju gry.pl zawsze jest to dla nich korzystne rozwiązanie oczywiście znajdziemy takie gry które rozwijają i wiele wnoszą do życia naszych dzieci Niemniej jednak często jest to niestety strata czasu. Co więcej gry uzależniają a dziecko siedzące przed komputerem może nabawić się różnego rodzaju schorzeń kręgosłupa. Dlatego też ważne jest to aby dziecko nieco odciągnąć od tego typu zajęć i spróbować wypełnić mu czas czymś kreatywnym, co na dodatek możecie zrobić wspólnie. Czymś takim może być na przykład lepienie figurek z masy solnej.

Jak zrobić masę solna?

Jak zrobić masę solną?Masa solna niewątpliwie jest bardzo plastycznym materiałem dzięki któremu Możemy lepiej różnorodne figurki które będą stanowiły ciekawą dekorację w naszym domu kropkę jednak zanim przystąpimy do tego typu zadania powinniśmy Sprawdzić informację, dzięki którym będziemy w stanie zrobić masę solną w Prawidłowy sposób. Ma to szczególne duże znaczenie, dlatego że dzięki temu nie stracimy składników a masa będzie miała pożądane właściwości. Zatem Jak zrobić masę solną?

Przede wszystkim musisz skompletować potrzebne składniki dzięki którym wytworzyć masę solną. Potrzebna będzie ci mąka, woda a także Sól. W internecie znajdziesz różnorodne przepisy na zrobienie masy solnej gdzie proporcje tych składników mogą być różnorodne.
Powinniśmy wsypać mąkę i sól a następnie Powoli dodawać wody jednocześnie powstałą masę należy ugniatać następnie przechodzimy na stolnicę taką jaką muzykę używamy do wyrobienia ciasta i tam dalszej kolejności ugniatamy powstałą masę solną Ewentualnie możemy jeszcze dodać nieco wody Jeśli zauważymy że nie osiągnęła jeszcze ona pożądanych właściwości po kilkukrotnym w robieniu masy będzie ona nadawała się do utworzenia z niej figurek.

Figurki z masy solnej

Z masy solnej możemy tworzyć różnego rodzaju ozdoby. Jeśli dodamy do masy solnej jeszcze różnego rodzaju przyprawy albo kakao to możemy dowolnie modelować jej barwę. Tworzenie figurek z masy solnej proste i stanowi wspaniałą rozrywkę dla dzieci i rodziców. Co więcej zastygła masa solna będzie dość trwała dlatego coś powstałe figurki będą długo mogły cieszyć nasze oko.

Wydaje się że tworzenie ozdób i figurek z masy solnej jest wspaniałą rozrywką dla rodziców i dzieci dzięki temu mogą spędzać mnóstwo czasu razem na bardzo kreatywnej zabawie. Co więcej jest to zabawa która wymaga nieco zręczności ruchowej dlatego też z pewnością tego typu umiejętności bardzo się dziecku w przyszłości przydadzą. To również zabawa która pobudza myślenie a także zmysł tworzenia podobny do tego jaki posiadają rzeźbiarze czy też twórcy różnych rodzajów figur. Być może okaże się że twoje dziecko ma jakiś plastyczny talent dzięki czemu będziesz mógł je odpowiednio ukierunkować na przyszłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here