Kącik dla niemowlaka w sypialni

Przyszli rodzice często zastanawiają się jak urządzić kącik dla niemowlaka w sypialni. Oczywiście jest to bardzo ważna kwestia. Jeszcze przed narodzeniem dziecka warto zastanowić się nad tym, aby w odpowiedni sposób dokonać zmian w aranżacji naszej sypialni. Przyjście na świat dziecka to zdecydowanie bardzo ważna chwila w życiu rodziców. Dlatego też zazwyczaj chcemy być na to odpowiedni sposób przygotowani. Zwłaszcza w pierwszym okresie życia naszego dziecka zasadniczo nie będziemy chcieli spuszczać z niego wzroku nawet wówczas kiedy śpi. Oczywiście będzie tak również w nocy. Dlatego też najlepiej jeśli noworodek nie będzie miał od samego początku własnego pokoiku, ale odpowiednio urządzony kącik w sypialni rodziców.

Kącik dla niemowlaka w sypialni

Kącik dla niemowlaka w sypialniOczywiście zaaranżowanie odpowiedniego kącika naszego noworodka w sypialni nie będzie zadaniem dość łatwym. Warto jednak również podkreślić że tego rodzaju rozwiązanie jest zupełnie tymczasowe. Z czasem, kiedy nasze dziecko troszeczkę podrośnie taki kącik nie będzie już zupełnie potrzebny, albowiem najlepszym rozwiązaniem będzie osobny pokój dla dziecka. Dlatego też zmiany aranżacyjne w naszej sypialni nie powinny być trwałe. To co będzie zupełnie niezbędne w naszym kąciku to przede wszystkim łóżeczko dla niemowlaka. Łóżeczko z różnego rodzaju dodatkami w postaci zabawek, a także odpowiednim oświetleniem będzie wystarczającym rozwiązaniem na aranżacje pokoik dla noworodka.

Warto podkreślić że nad łóżkiem na ścianie możemy choćby powiesić różnego rodzaju zdjęcia, także grafiki. Przydadzą się również kolorowe dekoracje które nadadzą miejscu dość estetycznie i ciekawy wygląd. Niemniej jednak to tylko i wyłącznie dekoracji. W sypialni w kąciku do noworodka powinny się również przede wszystkim znaleźć jednak narzędzia, akcesoria i praktyczne meble. Wspomnieliśmy już o łóżeczku, ale to nie jedyny niezbędny element w kąciku dla dziecka. Przede wszystkim musimy zadbać o to, aby oprócz łóżeczka w kąciku tym znalazło się również miejsce na jakiś mebel w którym będziemy mogli przechowywać ubrania naszego dziecka. Mówimy tutaj nie tylko o ubraniach ale również pieluchach, pościeli czy też różnego rodzaju zabawkach naszego dziecka.

Fotel dla mamy

Planując kącik dla noworodka w sypialni rodziców warto również pamiętać o tym aby znalazło się tam również miejsce na wygodny i duży fotel dla mam. Fotel taki powinien być wyposażony w podnóżek. Przeznaczony powinien być do tych momentów kiedy mama będzie karmiła lub też usypiała dziecko Przyda się również lampka nocna najlepiej podłogowa, która sprawi że podczas usypiania dziecka będziemy mogli zastosować dość stonowane oświetlenie. Jak więc widać kwestia odpowiedniego urządzenia kąciku dla dziecka w sypialni nie jest prosta i wymaga abyśmy zaopatrzyli się w różnego rodzaju meble a także akcesoria i dodatki.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDrugie dziecko
Następny artykułJak pomalować pokój?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here