Pierwsza wizyta w perukarni – co warto wiedzieć?

0
311

Utrata włosów dla większości osób jest traumą rzucającą cień na całe życie. Z pomocą kobietom, mężczyznom i dzieciom borykającym się z łysiną różnego typu przychodzą firmy perukarskie. Pierwsza wizyta w salonie perukarskim jest wielką niewiadomą. Co czeka na osobę kupującą po raz pierwszy perukę? Sprawdź!

Nowe włosy: naturalne czy syntetyczne?

Asortyment perukarni jest zaskakująco szeroki. Dostępne w salonach peruki możemy podzielić na dwa główne typy: wykonane z naturalnego i syntetycznego materiału. Najbardziej pożądane są peruki naturalne. Miękkie, lśniące włosy pozyskane od ludzi zapewniają maksymalnie naturalny efekt. Co ważne, tego typu wyroby są trwalsze i bardziej uniwersalne niż ich tańsze, syntetyczne zamienniki. Włosy używane do produkcji peruk, tak samo jak łodygi wyrastające z cebulek pokrywających skórę głowy, pokryte są łuskami. Ochronna warstwa zabezpiecza włosy, które w efekcie nie niszczeją pod wpływem czynników zewnętrznych, są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, lepiej chłoną kosmetyki. Co ważne, peruki z włosów naturalnych można dowolnie stylizować – kręcić, prostować, modelować.

Osoby szukające tańszej alternatywy mogą wybierać spośród bogatej palety peruk syntetycznych. Nowoczesne modele na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od swoich droższych wersji. Miej na uwadze, że włosy syntetyczne niszczeją pod wpływem kontaktu z wysoką temperaturą i mogą mechacić się na skutek tarcia. Przejechanie po kosmykach rozgrzanymi płytkami prostownicy może bezpowrotnie je uszkodzić.

Metamorfoza czy powrót do utraconego wizerunku?

Zakupy w perukarni można porównać do wizyty w salonie fryzjerskim. W renomowanym punkcie znajdziesz ogrom fryzur o zróżnicowanej długości, kolorze, gęstości i strukturze włosów oraz rodzaju cięcia. Twoje nowe włosy mogą być do złudzenia podobne do utraconych kosmyków lub, wręcz przeciwnie, całkowicie się od nich różnić. Kupno peruki to doskonała okazja, aby poeksperymentować ze swoim wizerunkiem i odkryć siebie na nowo!

Nowa fryzura powinna podkreślać naturalne piękno i kamuflować drobne mankamenty. Doświadczony sprzedawca, niczym najlepszy stylista fryzur, pomoże znaleźć nakrycie głowy idealnie pasujące do urody klienta i jego budowy anatomicznej. Starannie dopasowana peruka naturalna albo syntetyczna nie będzie zsuwać się ani przekręcać.

Akcesoria i kosmetyki

W salonie perukarskim zaopatrzysz się również w akcesoria, dzięki którym zadbasz i solidnie przymocujesz do skóry swoje nowe włosy. W asortymencie dobrych sklepów znajdują się między innymi turbany, chustki, taśmy, odżywki, szampony, mgiełki antystatyczne i stojaki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here