Afghan – nasiona kolekcjonerskie dla wprawionych kolekcjonerów

0
440

Afghan to odmiana marihuany pochodząca z górzystego regionu nazywanego Hindukuszem. Jest uważana za jedną z najatrakcyjniejszych i najciekawszych odmian, którą warto włączyć do swojej kolekcji w celu jej urozmaicenia i uczynienia bardziej ekskluzywną. Nasionka Afghan mogą stanowić zwieńczenie kolekcji, jak również być jej kluczowym elementem. Dla wielu kolekcjonerów stworzenie własnej gablotki rozpoczyna się od zakupu nawet kilku różnych nasion odmiany Afghan. Zapraszamy do krótkiego wprowadzenia w temat tej odmiany – podpowiadamy gdzie i jak kupować nasiona Afghan oraz przedstawiamy w skrócie historię jej powstania i rozwoju. 

Krótka historia Afghana – czyli jak powstała jedna z najpopularniejszych odmian konopi 

Hindukusz to wyjątkowe miejsce na mapie całego globu. Nie tylko ze względu na niezwykły pejzaż i górskie krajobrazy występujące w tym zakątku świata. Również z uwagi na specyficzne odmiany gatunków roślin, które w tym miejscu uzyskują wyjątkowy charakter. W przypadku konopi, odmiany porastające teren Hindukusz są wyjątkowo aromatyczne i żywiczne, a wiele z nich to właśnie specyficzne i mocne konopie indica. Ponadto, rośliny z terenu Hindukusz oznaczają się dużym wzrostem, krępą budową oraz rozległymi, intensywnymi kwiatostanami. 

W skali globalnej, odmiany z terenu Hindukuszu stały się popularne w dekadzie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Wówczas liczne podróże hipisów (oraz innych przedstawicieli kontrkultury) sprzyjały eksplorowaniu potencjału tego regionu. Zainteresowanie dotyczyło nie tylko kultury orientu, ale również hodowanych przez lokalne społeczności odmian konopi. W ten sposób na teren USA i zachodniej Europy sprowadzono pierwsze soczyste odmiany bliskowschodnich sativa, które stały się podstawą dla uzyskania gatunków użytkowanych do dziś. 

Afghan okazał się dość uniwersalną odmianą, wydającą liczne nasiona, wyposażone w wytrzymałą i twardą skorupkę. W ten sposób stał się też źródłem wielu nasion kolekcjonerskich, które sprzedawane są na niemal całym globie. Nasiona Afghan są ponadto materiałem wykorzystywanym do dalszych krzyżówek i eksperymentów z łączeniem genów. Przykładowo, Afghan przyczynił się do powstania wielu konopi typu indoor, w tym między innymi niezwykle popularnego w ostatnich latach Northern Lights. 

Gdzie kupować dobrej jakości nasiona Afghan? 

Nasiona Afghan posiadają ewidentne zalety. Podobnie jak same rośliny, są wytrzymałe, zwrotne i zachowują niezmienione właściwości przez długi czas. Ich kształt pozostaje nienaruszony, podobnie jak struktura ich powierzchni, na której nie wykształcają się żadne marszczenia ani nie powstają ubytki. Dobrze przechowywane nasiono Afghan może zachować oryginalną postać przez okres dłuższy niż 10 lat. 

By mieć pewność, że nasionko będzie wzbogacać Twoją kolekcję, warto sięgać po produkty pochodzące od uznanych dostawców i producentów. Polecamy zwłaszcza taniesianie.pl – sklep z nasionami konopi, udostępniający produkty pochodzące wyłącznie od uznanych i zaufanych dostawców. Znajdujące się w ofercie nasiona Afghan są sprzedawane w pojemnikach ochronnych, przeznaczonych bezpośrednio do umieszczania w gablotach kolekcjonerskich. Odizolowują one nasionko od wpływu warunków zewnętrznych, które mogłyby zaszkodzić jego powłoce, lub po przedostaniu się do wnętrza nasiona wywołać efekt gnicia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here