Dlaczego lepiej zakupić skrzyniopalety plastikowe

Wchodząc do polskiej hurtowni albo magazynu, widzimy ułożone piętrowo kisteny. Nie są one jednak, co może zaskakiwać, wykonane z drewna, tylko z tworzywa sztucznego. Sprawdźmy zatem, skąd bierze się tak duża popularność produktów, jakimi są skrzyniopalety plastikowe.

Podstawowe zalety

Przede wszystkim takie skrzyniopalety z tworzywa sztucznego łatwiej można przenosić z jednego miejsca na drugie. Nie ma mowy o żadnych odpryskach czy gwoździach (nikt się nie skaleczy). Odpowiednia konstrukcja sprawia, że da się je bez problemu wyczyścić (utrzymanie higieny to też ważny czynnik). Jednak najważniejsza jest sama trwałość takich skrzyniopalet. Są one o wiele bardziej wytrzymałe niż te drewniane.

Dzięki nim przedsiębiorca może zaoszczędzić nie tylko miejsce w magazynie, ale także środki finansowe potrzebne na wymianę i zakup nowych skrzyń. Do tego dochodzi jeszcze ostatnia ogromna zaleta, a więc kwestia ekologiczna. Okazuje się bowiem, że Skrzyniopalety plastikowe nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego. Dlaczego? Po prostu do ich produkcji stosowany jest tzw. polipropylen. To materiał, który poddaje się całościowemu recyklingowi.

Wymiary i układanie w stabilne stosy

Oczywiście o przewadze takich skrzyniopalet decyduje także ich wielkość. Najczęściej mają one wymiary 1200×800 mm oraz 1200×1000 mm. Producent skrzyniopalet oferuje swoje kisteny w postaci składanej z uchylnymi klapami. Stąd bez problemu na przyczepie tira zmieści się nawet kilkaset takich skrzyniopalet.

Oczywiście nie dałoby się zaoszczędzić miejsce i zwiększyć przestrzeń, gdyby nie możliwość, wspomnianego na wstępie układania piętrowego. Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego to produkty idealnie nadające się do ustawienia w hali magazynowej. Nie ma się więc co zastanawiać, czy warto zainwestować w tego rodzaju stabilne kisteny.

Wynajem czy zakup – co jest lepszym rozwiązaniem?

Producent skrzyniopalet na swojej stronie internetowej proponuje dwie opcje: zakup albo wynajem. Z tego drugiego rozwiązania powinni skorzystać właściciele firm transportowych oraz przedstawiciele innych branż, którzy mają niewielkie magazyny i nie planują zakupu skrzyniopalet plastikowych na stałe. Co ciekawe, okres wynajmu bez problemu można przedłużać, dlatego to bardziej zalecana opcja, z której korzysta coraz więcej początkujących przedsiębiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here