Jak nauczyć psa czystości

W czasach pandemii schroniska dla zwierząt przeżywają prawdziwe oblężenie. Coraz więcej osób chcę mieć psa w domu, albowiem pies jako towarzysz człowieka niezwykle jest dla nas potrzebny właśnie w czasie kiedy skazani jesteśmy na domową izolacją. Oczywiście jest to myślenie trochę samolubne. Niemniej jednak jeśli pies zabierany jest ze schroniska do domu gdzie otrzyma miłość a także komfortowe warunki, to jest to dla niego opcja jak najbardziej wskazana. Oczywiście sytuacja jest idealna kiedy właśnie dzieje się w ten sposób że pies naprawdę trafia do dobrego domu. Jednak czasami jest tak że ludzie biorąc psa ze schroniska nie do końca zdają sobie sprawę z czym to się wiąże. Często są zdziwieni kiedy pies nie potrafi trzymać czystości w domu i często decydują się na oddanie takiego psa. Biorąc psa ze schroniska musimy wiedzieć że nie każdy z nich będzie nauczony czystości. Niemniej jednak jeśli się przyłożymy i poświęcimy mu nieco uwagi to jesteśmy go w stanie tego nauczyć.

Jak nauczyć psa czystości?

Jak nauczyć psa czystościZatem jak nauczyć psa czystości? Aby osiągnąć zadowalający efekt musimy przede wszystkim zastosować kilka sztuczek w postaci odpowiedniej edukacji naszego psa. W pierwszej kolejności powinniśmy ustalić ścisły harmonogram wyprowadzania psa na spacer. Przede wszystkim spacery muszą być częste i chociaż jeden z nich powinien być stosunkowo długi. Pies musi mieć czas na załatwienie swoich potrzeb fizjologicznych, a także na poznanie wszelkich nowych ciekawych zapachów. Psa nie wolno na spacerze pospieszać albowiem musi on dokładnie zbadać swój teren. Zawsze jednak warto aby wyprowadzać psa często również w to samo miejsce gdzie będzie czuł się bezpiecznie, albowiem będzie czuł w tym miejscu swój zapach. Oczywiście po załatwieniu się na dworze możemy stosować różnego rodzaju nagrody dzięki czemu pies będzie wiedział że to co robi ma sens albowiem otrzyma interesującą gratyfikację. Tego rodzaju działania oczywiście wymagają nieco czasu aby przynieść pożądane efekty, jednak warto się do tego zastosować. Po jakimś czasie pies szybko się nauczy że załatwianie na dworze jest jedyne właściwą opcją. Oczywiście warto pamiętać że to iż pies załatwia się w domu niekoniecznie musi wynikać z tego że nie potrafi trzymać czystości. Może to być również oznaka różnego rodzaju chorób które sprawiają że pies musi oddawać dużo moczu i po prostu nie jest w stanie wytrzymać do czasu spaceru. Dlatego też wówczas trzeba z psem pojechać do weterynarza i poddać go odpowiednim badaniom, które sprawdzą jakie schorzenie wpływa na funkcjonowanie organizmu naszego psa.

Chory pies w domu

Kiedy okaże się że nasz pies jest chory i oddawanie przez niego moczu w domu jest tego wynikiem, to oczywiście nie możemy wpadać w panikę i oddawać psa do schroniska. Musimy naszego psa otoczyć odpowiednią opieką i przede wszystkim zrozumieniem dla jego zachowania. Aby jednak nie doprowadzić do zniszczenia mieszkania, to warto stosować się do różnego rodzaju zasad które sprawią, że oddawanie moczu psa w domu nie będzie aż tak że wpływało na stan mieszkania. Na przykład warto abyśmy w mieszkaniu rozkładali różnego rodzaju podkłady, które będą absorbować mocz, dzięki temu unikniemy zniszczenia paneli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here