relaks, sposoby na relaks, sposoby na odpoczynek, sposoby na odstresowanie, stres, dieta, jak schudnąć, odchudzanie, postanowienia noworoczne
fot. unsplash.com

Należysz do osób, które tworzą długie listy postanowień noworocznych? Czy może żyjesz chwilą i nie lubisz planować? Nieważne, do której grupy się zaliczasz, są rzeczy, które powinnaś zrobić w tym roku!

„Zadbać o siebie”, „odpocząć”, „schudnąć” – to jedne z najczęściej powtarzających się postanowień noworocznych. Początek stycznia to czas największej motywacji. Wszyscy starają się sumiennie realizować to, co sobie założyli. Niestety z biegiem tygodni motywacja spada, a życie w biegu i brak czasu powodują, że nasze postanowienia noworoczne idą w zapomnienie. Dalej żyjemy w stresie, nie mamy czasu na trening, jemy w biegu i nie dbamy o swój komfort psychiczny. Co więc zrobić, aby nie odsuwać na bok troski o swoje zdrowie? Jak żyć lepiej?

Otóż jest wiele czynności, które nie wymagają dużo pracy czy czasu, a znacznie poprawiają samopoczucie. Warto więc wprowadzić je do swojego życia!

8 rzeczy, które powinnaś zrobić dla siebie w tym roku:

Wyjedź na urlop

Wystarczą nawet dwa dni. Dwa dni odpoczynku, błogiego lenistwa z dala od problemów i obowiązków dnia codziennego. Taki „reset” ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie! Pomaga naładować baterie i zebrać mnóstwo siły i energii.

Zrób sobie wieczór SPA

Chociaż raz na kilka tygodniu postaraj się wygospodarować jeden wieczór tylko dla siebie. Zrób sobie peeling i maseczkę, weź relaksującą kąpiel i napij się wina. Taki wieczór to idealny sposób na odstresowanie.

Przeczytaj książkę

relaks, sposoby na relaks, sposoby na odpoczynek, sposoby na odstresowanie, stres, dieta, jak schudnąć, odchudzanie, postanowienia noworoczne
fot. unsplash.com

Czytanie książek poszerza horyzonty i rozwija wyobraźnię. Warto więc sięgnąć po pozycję z ulubionego gatunku (albo spróbować czegoś nowego?).

Nie masz czasu na czytanie książek? Czas się zawsze znajdzie! Jeździsz autobusem do pracy? Czytaj w drodze. Wieczory spędzasz, oglądając jakieś programy w TV? Wyłącz telewizor i poczytaj. Każdą wolną chwilę poświęcasz na sprawdzanie mediów społecznościowych? Odłóż telefon i zacznij czytać w tym czasie. Uwierz, że znalezienie chwili na czytanie jest łatwiejsze, niż Ci się wydaje.

Zacznij trenować

Znajdź taką aktywność fizyczną, która Cię interesuje i staraj się ćwiczyć przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Regularny trening nie tylko poprawi Twoje samopoczucie i zdrowie, ale także korzystnie wpłynie na wygląd Twojej sylwetki.

Nie wiesz, jaki sport wybrać? Możesz biegać, grać w jakąś grę zespołową, ćwiczyć jogę, pójść na siłownię lub trenować w domu dowolne aktywności.

Zwracaj uwagę na to, co jesz

relaks, sposoby na relaks, sposoby na odpoczynek, sposoby na odstresowanie, stres, dieta, jak schudnąć, odchudzanie, postanowienia noworoczne
fot. unsplash.com

Słyszałaś kiedyś o powiedzeniu „jesteś tym, co jesz”? Jest w nim trochę prawdy! To, jak wygląda Twoje dieta, ma realny wpływ na Twoje zdrowie, samopoczucie i sylwetkę. Zadbaj o to, aby w Twoim jadłospisie znalazły się niskoprzetworzone, naturalne produkty – w tym warzywa i owoce w różnych formach, pełnoziarniste pieczywo, kasze, jaja, orzechy, tłuste ryby, nasiona oraz nabiał dobrej jakości. Kombinuj w kuchni, próbuj nowych przepisów. Twój organizm Ci za to podziękuje!

Zrób jakiś kurs

Zdobądź wiedzę na temat, który zawsze Cię interesował! Współczesny rynek oferuje nam niezwykłą różnorodność kursów z praktycznie każdej dziedziny. Możesz wybrać kurs stacjonarny lub internetowy. Ta druga opcja jest szczególnie polecana osobom, które mają napięty grafik i nie dadzą rady dojeżdżać na wykłady czy zajęcia praktyczne w wyznaczonych terminach. Kursy internetowe oferują możliwość oglądania kolejnych lekcji o dowolnej porze.

Naucz się czegoś nowego

Jeśli nie chcesz robić żadnego kursu lub Twój budżet na to nie pozwala, to naucz się czegoś na własną rękę. Wtedy satysfakcja jest największa!

Marzysz o tym, żeby płynnie mówić po hiszpańsku? Chcesz nauczyć się tworzyć piękne makijaże? A może zawsze chciałaś robić zdjęcia jak profesjonalny fotograf? W internecie dostępnych jest mnóstwo poradników, tutoriali i lekcji na najróżniejsze tematy (np. na YouTube).

Więcej spaceruj

Regularne spacery pozytywnie wpłyną na Twoją kondycję oraz poprawią Twoje zdrowie i samopoczucie. Możesz spacerować z bliskimi lub w samotności. W czasie spacerów podziwiaj świat, myśl o przyjemnych rzeczach, słuchaj ulubionej muzyki lub audiobooków. Jeśli brakuje Ci czasu na spokojne spacerowanie, częściej staraj się wybierać je jako formę transportu do pracy czy w inne miejsca (zamiast samochodu czy komunikacji miejskiej).

To, jak będzie wyglądał Twój rok, w dużej mierze zależy od Twojego podejścia. Celebruj każdą chwilę, doceniaj i ciesz się życiem!

Którą rzecz z listy zrobisz jako pierwszą? Daj znać w komentarzu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here