Jak sprawdzić zniżki OC?

Chciałbyś zakupić samochód i zastanawiasz się na jakie zniżki ubezpieczenia OC możesz liczyć? Oczywiście jest to bardzo ważna kwestia, albowiem opłacenie obowiązkowego ubezpieczenia OC często może wiązać się z wydatkowaniem dość dużej kwoty pieniędzy. Oczywiście osoby które od jakiegoś już czasu miały zarejestrowane auto i mogą wykazać się bezwypadkową jazdą, mają szansę u ubezpieczyciela na konkretne zniżki. Warto podkreślić, że taka forma można powiedzieć promocji stosowana jest niemalże przez wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe. Oczywiście warto podkreślić że tego rodzaju zniżki są przede wszystkim przypisane nie do samochodu ale do kierowcy dlatego też zmieniając auto zniżki podążają za tobą.

Jak sprawdzić zniżki OC?

Jak sprawdzić zniżki OC?Zatem jak sprawdzić zniżki OC? Przede wszystkim musisz wiedzieć że istnieje kilka sprawdzonych sposobów, aby dowiedzieć się jakie zniżki nam przysługują. Przede wszystkim w pierwszej kolejności powinniśmy uzyskać dostęp do zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia komunikacyjnego. Taki dokument możemy uzyskać oczywiście w firmie ubezpieczeniowej z którą ostatnimi czasy mieliśmy zawartą umowę na OC. Oczywiście w tym dokumencie znajdziemy odpowiednie informacje na temat tego jaką mieliśmy zniżkę a także czy nie wyrządziliśmy w tym czasie szkód w transporcie komunikacyjnym. Ten dokument będzie nam szczególnie pomocny do tego, abyśmy mogli dojść dokładnie obliczyć przede wszystkim okres bezszkodowej jazdy. Natomiast w internecie bezpośrednio z odpowiedniej strony internetowej możemy pobrać zaświadczenie z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego. W nim z kolei znajdziemy w odpowiednie informacje o przebiegu naszego ubezpieczenia z okresu ostatnich 5 lat. Natomiast jeśli nie chcemy ściągnąć jakichkolwiek dokumentów z internetu czy to poprzez udanie się do właściwych urzędów, to przede wszystkim możemy zerknąć na naszą ostatnią polisę OC i tam powinniśmy znaleźć informację z jakiej zniżki korzystaliśmy.

Zniżki mogą być naprawdę duże

Oczywiście warto podkreślić że zniżki na ubezpieczenie OC mogą być naprawdę bardzo duże. Przede wszystkim większość firm ubezpieczeniowych stosuje się do takiej jednej podstawowej zasady, która mówi że za każdy rok bezszkodowej jazdy kierowcy należy się 10% zniżki kwoty ubezpieczenia. Tak więc jeśli nie wyrządziliśmy żadnych szkód przez 2 lata, to mamy prawo od 20% zniżki. Łatwo więc obliczyć, że przy 8 latach bezszkodowej jazdy możemy uzyskać nawet 80% zniżki kwoty ubezpieczenia OC. Przy dzisiejszych cenach tego rodzaju ubezpieczenia łatwo zdać sobie sprawę z tego, że taka zniżka może stanowić znaczne uszczuplenie wydatków w naszym domowym budżecie. Dlatego też zdecydowanie warto zadbać o to aby podpisując umowę ubezpieczeniową na nowy samochód uzyskać odpowiednie informacje na temat tego, jakie zniżki nam przysługują. Te informacje będą potrzebne dla firmy ubezpieczeniowej aby mogła odpowiednio sporządzić warunki umowy. Będzie to oczywiście znaczna oszczędność albowiem w wypadku uwzględnienia przysługujących nam zniżek możemy liczyć na bardzo duże oszczędności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here