Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne?

Prawidłowe obliczenie zapotrzebowania kalorycznego może mieć duży wpływ na to, czy stosowana przez nas dieta pozwoli nam na osiągnięcie zamierzonych skutków. Właściwie jakie jest zapotrzebowanie kaloryczne? Przede wszystkim jest to ilość kalorii jaką znajdziemy w pożywieniu, a która jest w stanie zrównoważyć nam nasz wydatek energetyczny. Innymi słowy jest to taka ilość kalorii jaką musimy zjeść, aby pokryć wysiłek energetyczny jaki wykonaliśmy.

Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne?

Zatem jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne? W pierwszej kolejności aby tego dokonać powinniśmy znać naszą podstawową przemianę materii. Następnie bierzemy pod uwagę naszą masę, wzrost i wiek. Na tej podstawie obliczamy podstawową przemianę materii a uzyskaną liczbę mnożymy przez współczynnik PAL. To z kolei jest współczynnik aktywności fizycznej. Wówczas uzyskamy zapotrzebowanie na kalorie. Dzięki temu będziemy w stanie dobrać sobie odpowiednią dietę do tego jaką mamy masę ciała, a także do tego jaką stosujemy aktywność fizyczną. Dzięki temu odchudzanie się przebiegnie w bardziej prawidłowy sposób.

Jak się odchudzać?

Niemniej jednak warto wiedzieć, że tego typu obliczenia są tylko wsparciem dla całego procesu odchudzania się. Mogą oczywiście sprawić że odchudzanie będzie bardziej perfekcyjne i możemy osiągnąć lepsze efekty. Niemniej jednak warto pamiętać również o podstawach samego procesu odchudzania się. Za podstawy w tym wypadku uznajemy prawidłową dietę a także regularną aktywność fizyczną. Bez tego w zasadzie nie można osiągnąć sukcesu w odchudzaniu się.

Dieta na odchudzanie

Dieta na odchudzanieW pierwszej kolejności warto zadbać o odpowiednią dietę. Jeśli mamy z tym dość duży problem i nie jesteśmy w stanie prawidłowo dobrać dla siebie odpowiedniej diety, warto skorzystać z pomocy specjalisty. W tym wypadku dobrze byłoby abyśmy skonsultowali się z dietetykiem. Pozwoli on nam na dobranie prawidłowej diety do naszej masy ciała. Wówczas będziemy w stanie szybciej osiągnąć zamierzone efekty schudnięcia. Niemniej jednak o ile mamy dużo diet do wyboru, to jednak warto wiedzieć że pewne zasady są dość uniwersalne i występują w większości diet. Przede wszystkim warto w znacznym stopniu ograniczyć ilość mięsa w diecie. Lepiej postawić na warzywa i owoce. W dalszej kolejności odstawiamy cukier. Oczywiście wiadomo, że cukier jest dość dużym powodem naszego tycia, dlatego jego odstawienie jest jak najbardziej zasadne. Warto również w diecie uwzględnić znaczne ograniczenie alkoholu. Co ważne, warto aby nasze posiłki były dość niewielkie, ale żeby były bardziej rozłożone na cały dzień. Mała ilość posiłków i zbyt duży przesyt sprawia że jemy rzadko ale najadamy się zbyt dużo. Nie jest to dobre dla naszego organizmu. Warto również nie jeść zbyt późno, tuż przed pójściem spać. To również nie wpływa korzystnie na proces chudnięcia.

Sport

Nie zapominajmy również o regularnej aktywności fizycznej. Uprawiania sportu jest niezwykle ważne, albowiem bez tego nie jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzonych efektów chudnięciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here