Kredyt 30000

Uzyskanie kredytu na kwotę 30000 zł w banku nie jest zadaniem prostym. Niewątpliwie jest to kwota stosunkowo duża i bank z pewnością dużą uwagę przyłoży do odpowiednio wnikliwego zbadania naszej zdolności kredytowej. Kredyt na 30000 zł to przede wszystkim zobowiązanie dość długoterminowe, warto podkreślić, że również rata miesięczna będzie stosunkowo wysoka. Musimy się liczyć również z tym, że znaczne będą koszty kredytu. Niemniej jednak warto wiedzieć, w jaki sposób możemy taki kredyt uzyskać. Najważniejsze jest tutaj to ,abyśmy dysponowali odpowiednią zdolnością kredytowa. Wysokie zarobki i stabilne zatrudnienie, to z pewnością te czynniki, które znacznie pomogą nam w uzyskaniu kredytu.

Kredyt 30000 – jak uzyskać?

 Kredyt 30000Zatem jak uzyskać kredyt 30000? Przede wszystkim powinniśmy złożyć odpowiedni wniosek w banku. Niemniej jednak musimy najpierw wybrać najlepszą dla nas ofertę, jaką znajdziemy na rynku. W pierwszej kolejności więc powinniśmy skorzystać z tak zwanych porównywarek kredytowych. To strony internetowe, na których zostały zestawione oferty różnorodnych banków, w zakresie kredytów na preferowaną przez nas kwotę. Z porównywarki dowiemy się w zasadzie, jaki kredyt jest dla nas najbardziej odpowiedni. Kredyty w porównywarkach możemy wyselekcjonować za pomocą kilku podstawowych parametrów. Dowiemy się przede wszystkim, jakie jest oprocentowanie kredytu, które w bezpośredni sposób wpływa na wysokość odsetek. Dowiemy się również, jaką prowizję pobiera bank, a także jaką marżę. Znajdziemy tutaj również informacje na temat tego, czy bank pobiera opłatę przygotowawcza. W dalszej kolejności poznamy informację również o tym, jaki okres kredytowy jestem w stanie zaoferować bank, a także jakiej wysokości będzie rata miesięcznie. Jeśli znajdziemy opcję, która jest już dla nas najbardziej odpowiednia, to możemy udać się do placówki bankowej, ewentualnie wypełnić odpowiedni formularz na stronie internetowej banku.

Zdolność kredytowa

W pierwszej kolejności bank rozpocznie sprawdzanie naszej zdolności kredytowej. Weźmie tutaj pod uwagę przede wszystkim to gdzie i na jakich warunkach jesteśmy zatrudnieni. Osoby które pracują na czas nieokreślony na podstawie umowy o pracę, mają znacznie większe szanse na uzyskanie kredytu, niż osoby zatrudnione na umowę zlecenie, czy też ma umowę o dzieło. W dalszej kolejności ważne są również nasze zarobki, im wyższe tym znacznie lepiej. Bank również przyjrzy się naszym comiesięcznym wydatkom. Zwłaszcza bardzo istotna dla banku będzie informacja o tym, jakie jest nasze zadłużenie i jakiej wysokości raty spłacamy co miesiąc. Bank musi po prostu ocenić, czy jeszcze jedna rata do spłaty będzie dla naszego domowego budżetu do udźwignięcia. Na tej podstawie bada ryzyko, jakie niesie ze sobą przyznanie nam kredytu. Oczywiście ważna jest również nasza historia kredytowa. Niewątpliwie bank może również sprawdzić informacje o nas w BIK, albowiem jeśli mieliśmy jakieś opóźnienia w spłacie rat kredytowych, to w zasadzie jest to informacja dla banku decydująca. Wówczas raczej nie mamy jakichkolwiek szans na uzyskanie kredytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here