Dziecko w brzuchu

Ciąża to bez wątpienia wspaniały okres dla każdej kobiety. To czas oczekiwania na przyjście na świat własnego potomka. Niewątpliwie nie tylko kobieta cieszy się na ten moment, również jej partner z pewnością nie może już doczekać się czasu rozwiązania.

Dziecko w brzuchu

Dziecko w brzuchuCiąża to niewątpliwie wspaniały okres dla każdej kobiety. To czas kiedy dziecko rozwija się w brzuchu matki połączone z nią pępowiną. Przez pępowinę dziecko otrzymuje od matki składniki odżywcze, które są niezbędne dla jego prawidłowego rozwoju. W czasie ciąży kobieta musi być pod stałym nadzorem ginekologa. Ten co jakiś czas zleca badania USG, które są w stanie sprawdzić, czy dziecko rozwija się prawidłowo. Dzięki badaniu USG można również sprawdzić czy płód jest prawidłowo ułożony. To również czas kiedy dzięki takim badaniom można wykryć wszelkiego rodzaju wady płodu, dzięki temu można przedsięwziąć zawczasu odpowiednie środki, które pomogą w leczeniu płodu. To również czas kiedy trzeba podjąć decyzję w przypadku zbyt daleko posuniętych wad. Niewątpliwie dziecko w brzuchu swojej mamy daje wiele oznak swojego życia/ Potrafi często i dość wyraźnie kopać co jest zazwyczaj odbierane przez rodziców z wielkim aplauzem. Jest wiele teorii na temat tego czy dziecko słyszy co dzieje się na zewnątrz, niemniej jednak niektórzy zalecają choćby puszczanie dziecku muzyki. Choć trzeba tutaj wyraźnie podkreślić że nie ma jakichś dobrze sprecyzowanych badań które by wskazały że jest to dziecku potrzebne.

Sen dziecka

Co ciekawe istnieją dość wiarygodne badania, które wskazują, że dziecko w płodzie potrafi już śnić. Wykazano że występuje u dzieci które są jeszcze nienarodzone faza snu REM. Niewątpliwie jest to informacja bardzo intrygująca. Niewątpliwie ciekawe jest również to, że dziecko potrafi odczuwać również smaki i zapachy. Dzięki temu jest w stanie przygotować się do życia poza łonem matki. Wydawać by się mogło że tego typu informacje są dla nas dość intrygujące, niemniej jednak istnieją badania które to potwierdzają.

Jak matka wpływa na zdrowie dziecka?

Niewątpliwie to jaki tryb życia prowadzi matka ma wpływ na prawidłowy rozwój płodu. Przede wszystkim kobieta będąca w ciąży w żaden sposób nie może spożywać alkoholu a także wszelkiego rodzaju innych używek. Spożywanie alkoholu w trakcie ciąży, może mieć katastrofalne skutki dla rozwoju dziecka. Dziecko może urodzić się z wieloma wadami a także różnego rodzaju chorobami, które mogą później towarzyszyć mu już przez całe życie. Dlatego też tak ważne jest aby odstawić wszelkiego rodzaju używki na czas ciąży. Niewątpliwie kobieta w ciąży powinna również we właściwy sposób dostosować swoją dietę również do potrzeb dziecka.

Niestety nie wszystkie matki zdają sobie sprawę ze skali problemu. Często też nie stosują się do tego rodzaju, można wręcz powiedzieć podstawowych zaleceń. Dlatego tak istotna jest tutaj edukacja. Zwłaszcza młode matki mają dość małą świadomość zagrożeń jakie mogą stwarzać dla własnego dziecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here