Jak sprawdzić wersję Windows?

Windows jest zdecydowanie najbardziej popularnym oprogramowaniem służącym do obsługi komputerów. W zasadzie trudno wskazać jakąkolwiek konkurencję która byłaby w stanie zagrozić jego pozycji. Systemy Windows sprawdzają się od lat i co jakiś czas wychodzą coraz to nowsze wersje tego oprogramowania. Czasami kupując nowy komputer w którym jest już zainstalowany Windows zastanawiamy się  z jaką jego wersją mamy aktualnie do czynienia. Dlatego zasadne jest pytanie, jak sprawdzić wersję Windows. Aby tego dokonać nie potrzebujemy jakiejś specjalistycznej wiedzy informatycznej. Kwestia jest niezwykle prosta i każdy, nawet laik, jest w stanie sobie z tym problemem poradzić.

Jak sprawdzić wersję Windows?

Zatem jak sprawdzić wersję Windows? Przede wszystkim aby tego dokonać, to musimy w lewym dolnym rogu ekranu kliknąć w opcję start a następnie z menu, które się nam rozwinie, wybrać opcję komputer.

Następnie wybieramy opcję „Właściwości”, a tam z kolei wchodzimy w opcję „Wersja systemu Windows. W tym też miejscu znajdziemy wszelkie potrzebne informacje na temat wersji naszego Windowsa.

Korzystanie z komputera

Oczywiście Windows rozwijał się na przestrzeni wielu lat. Coraz to nowsze wersję sprawiały że można było korzystać z ciekawszych funkcji, a także znacznie poprawiał się interfejs. Oczywiście już w zasadzie nie pamiętamy jak wyglądały pierwsze Windowsy. Niemniej jednak jeśli mam będzie mieli okazję zobaczyć ówczesny interfejs Windowsa, to zauważymy, jak daleko rozwinęła się ta technologia. Obecnie korzystanie z Windowsa jest niezwykle intuicyjnie i pozwala na w pełni komfortową pracę, czy też zabawę na komputerze.

W obecnych czasach komputery w dużej mierze służą nam do pracy. Zwłaszcza w dobie pracy zdalnej komputer jest naszym nieodłącznym narzędziem z którego korzystamy każdego dnia. Przede wszystkim komputer podłączony do sieci to nasz kontakt z pracodawcą, a także innymi pracownikami. Na komputerze nie musimy tylko i wyłącznie sporządzać różnego rodzaju dokumentów, wysyłać maili i tym podobnych zadań, ale również przede wszystkim komunikować się. Zwłaszcza pomocne w tym wypadku okazują się komunikatory które pozwalają na imitację rozmowy w face-to-face. Wiele firm korzysta choćby z WhatsAppa, dzięki czemu można prowadzić rozmowy z pracownikami. Przydatne są również programy które umożliwiają tworzenie konferencji online.

Zabawa na komputerze

Jednak komputer pomaga nam również odpoczywać. Wiele osób nie wyobraża sobie relaksu i zabawy bez wykorzystania komputera. Służą nam przede wszystkim do tego różnego rodzaju gry komputerowe. Obecnie dużą popularnością cieszą się gry online. Nie musimy instalować gry na komputerze ale logujemy się na specjalnej stronie internetowej i tam prowadzimy rozgrywkę online, także z innymi uczestnikami.

Na koniec warto podkreślić, że nadal na większości komputerów instalowanym oprogramowaniem jest Windows. Wydaje się że na horyzoncie nadal nie widać zmierzchu tego systemu. Windows nadal się rozwija zapewniając komfortową pracę i zabawę.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDziecko w brzuchu
Następny artykułJak zacząć opowiadanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here