Jak oddychać podczas porodu?

Poród to dla kobiety często dość trudne zadanie. Oczywiście część kobiet pamięta swoje porody jako zadanie stosunkowo proste i przeszły je dość bezboleśnie. Niemniej jednak większość matek często zmaga się z dość dużym bólem, a także innym fizycznym cierpieniem. Niektóre kobiety w obawie właśnie przed bólem zastanawiają się czy mogą zdecydować się na opcję cesarskiego cięcia. Niemniej jednak warto wiedzieć jak zachowywać się podczas porodu, a przede wszystkim jak oddychać podczas porodu. Jest to niezwykle ważne aby zachować odpowiednie tempo, a także nieco się również uspokajać podczas porodu. Dużo teorii na temat prawidłowego oddychania podczas porodu możemy przyswoić przede wszystkim w szkołach rodzenia. To tam instruktorzy doradzą nam w jaki sposób powinniśmy zachowywać się w trakcie porodu. Jednak warto podkreślić że w internecie na ten temat można znaleźć również mnóstwo interesujących i przydatnych informacji.

Jak oddychać podczas porodu?

Zatem jak oddychać podczas porodu? Przede wszystkim specjaliści nie zalecają w pierwszej fazie porodu oddychania pełną piersią. Kiedy już jesteśmy w szpitalu i zmagamy się ze skurczami, a także silnym bólem to powinniśmy zastosować kolejne elementy sztuki oddychania podczas porodu. Zaczynamy również próbę oddychania przeponą. Dlaczego to jest tak istotne? Albowiem oddychanie przeponą sprawia, że do naszego organizmu dostarczana jest większa ilość tlenu. Co więcej oddychanie przeponowe pomaga w łatwiejszym zrelaksowaniu się pomiędzy skurczami. Co więcej oddychanie przeponą pomaga w rozluźnieniu mięśni, co sprawia że łatwiej może rozewrzeć się szyjka macicy. Warto również powiedzieć, że ten sposób oddychania sprawi również że znacznie lepiej dotlenione będzie nasze dziecko. Oddychanie przeponowe pomaga również w odwróceniu naszej uwagi od bólu.

Sposoby oddychania

A jakie metody powinniśmy stosować podczas oddychania w trakcie porodu? Przede wszystkim warto, aby nasze wdechy były odpowiednio głębokie. Natomiast wydechy powinny być długie. Warto podczas oddychania swobodnie rozluźnić mięśnie brzucha. Oddychanie przeponowe łatwo zastosować w pozycji stojącej. Dlatego też matka powinna robić sobie spacery po pokoju w szpitalu kiedy to będzie mogła w prostszy sposób oddychać przeponą. To również sprawi że poród może przebiegnąć szybciej i sprawniej.

Oczekiwanie na dziecko

Oczekiwanie na przyjście na świat dziecka to szczególny okres nie tylko w życiu każdej matki, ale również ojca. Przyszli rodzice z pewnością nie mogą doczekać się pojawienia się na świecie noworodka. Oczywiście przez cały okres ciąży warto przygotowywać się na ten jeden moment. Przede wszystkim powinniśmy zapewnić naszemu dziecku odpowiedni kącik w sypialni tak aby po narodzinach mogło mieć ono swój bezpieczny azyl. Naturalnie nie warto na samym początku przeznaczać dla noworodka osobnego pokoju, albowiem będziemy stale chcieli mieć nasze dziecko pod kontrolą. Warto również zadbać o odpowiedni zestaw garderoby na każdą okazję, dzięki temu będziemy mieli spore pole manewru przy wyborze odpowiedniego ubrania dla rocznego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here