Jak wyłączyć Adblocka

Można zdecydowanie powiedzieć, że obecne czasy są epoką ,w której dominuje reklama, niemalże w każdej postaci. Zwłaszcza korzystając z internetu natkniemy się za każdym razem na jakąś formę reklamy. Wystarczy że przeskakujemy z różnych stron internetowych na następne i co rusz podsuwane są nam różnorodne reklamy. Niemniej jednak znaleziono ostatnio radę na tego rodzaju zjawisko i powstały różnego rodzaju programy, czy też aplikację, których zadaniem jest przeciwdziałanie nachalnie oświetlającym się reklamom. Do takiej grupy aplikacji czy też programów zdecydowanie można zaliczyć Adblock. Adblock powinien w swoim zamierzeniu ułatwiać internautom codzienne funkcjonowanie w sieci i korzystanie z różnego rodzaju przeglądarek. Niemniej jednak jak już się z pewnością przekonałeś, tego rodzaju blokowanie reklam nie zawsze jest dla ciebie korzystne i zastanawiasz się jak wyłączyć AdBlocka. Jest zadanie stosunkowo proste i z pewnością poradzisz sobie z tym bez żadnego problemu, wystarczy tylko wiedzieć, w jaki sposób dokładnie to zrobić.

Czym jest Adblock?

Jak wyłączyć AdblockaZastanówmy się jednak w pierwszej kolejności, czym tak naprawdę jest Adblock, jakie pełni funkcje i właściwie po co się go instaluje. Warto też wiedzieć w jakich sytuacjach warto AdBlocka po prostu wyłączyć. Przede wszystkim AdBlock jest rozszerzeniem przeznaczonym do różnego rodzaju przeglądarek internetowych. Jego podstawową funkcją jest przede wszystkim blokowanie wyskakujących reklam. Adblock może zainstalować do różnorodnych przeglądarek takich jak choćby Google Chrome, Firefox, czy też Internet Explorer. Specjalna wersja z blokadą dedykowana jest również do systemu Android. AdBlocka mogą również korzystać klienci niektórych poczt elektronicznych takich jak choćby Mozilla Thunderbird. Warto podkreślić że tego rodzaju aplikacja umożliwia wnikliwą selekcję treści reklamowych, które trafiają do nas z internetu. Takie reklamy mogą mieć najczęściej formę plików graficznych, ale również animacji Flash. Często zdarza się, że takie reklamy występują już w formie dodatkowych okienek ze stronami internetowymi. Oczywiście Adblock umożliwia blokowanie wybranych elementów reklamowych na stronie, ale również całych stron internetowych. Warto podkreślić, że kariera AdBlocka sięga roku 2002, kiedy to został właściwie stworzony. Jest on obecnie niezwykle popularny. Szacuje się, że używa go około 40 milionów internautów, a dostępny jest również w wielu wersjach językowych.

Jak wyłączyć Adblocka?

Zamierzeniem AdBlocka jest znaczne ułatwienie internautom korzystania z internetu, jednak warto podkreślić, że jego działanie nie zawsze jest dla nich korzystne. Albowiem wyskakujące reklamy często są również źródłem dochodu internautów, a więc blokowanie reklam prowadzi do ich znacznych strat finansowych. Dlatego też osoby takie często zastanawiają się jak wyłączyć AdBlocka. Aby całkowicie zrezygnować z Adblocka wystarczy wybrać opcję “Usuń z przeglądarki”co spowoduje, że dodatek ten nie będzie już w niej funkcjonował. Wydaje się więc, że jest to kwestia prosta. Niemniej jednak bardziej skomplikowana sprawa wydaje się kiedy chcemy tylko ograniczyć niektóre funkcje AdBlocka. Niemniej jednak jest to już materiał na osobny artykuł.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWierszyki dla dzieci
Następny artykułJak odstraszyć koty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here