Jak odstraszyć koty?

Jak wiadomo koty często prowadzą samotny tryb życia często opuszczając swoją posesję i krążąc po okolicznych podwórkach. Taki kot który przyjdzie nasze podwórko może nam poczynić znaczne straty w naszych kwiatkach, ogrodach czy też grządkach. Dlatego też właściciele takich zadbanych ogródków zastanawiają się w jaki sposób odstraszyć niechciane koty. Istnieje kilka sposobów na to aby nieproszeni goście nie panoszyli się po naszym ogrodzie. Zatem jak odstraszyć koty?

Jak odstraszyć koty?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym jakich zapachów nie znoszą koty i wówczas takie zapachy zastosować w naszym ogrodzie. Jak powszechnie wiadomo koty niespecjalnie tolerują zapach cytrusów. Dlatego też warto na przykład nasze zasadzenia spryskać sokiem z cytryny albo też w niektórych miejscach w ogrodzie rozłożyć skórki po cytrynie. Wydaje się że będzie to na tyle intensywny zapach że koty z pewnością nie podejdą do naszych grządek i nie wyrządzą w nich nieodwracalnych strat.

Podobnie z zapachem i aromatem jaki wydaje ocet. Też można go zastosować w ten sam sposób spryskując nim nasze kwiaty czy też zostawiając troszeczkę octu w niektórych miejscach na ziemi.

Ogrodnicy doskonale również zdają sobie sprawę że koty nie przepadają za zapachem lawendy. Dlatego też wystarczy tę roślinę zasadzić w niektórych miejscach w ogrodzie aby skutecznie ona odstrasza koty od naszej posesji. Wydaje się to rozwiązaniem bardzo ciekawym i prostym zastosowaniu.

Zraszacze z fotokomórką

Jak odstraszyć koty?Wiadomo również, że koty nie lubią wody. Dlatego warto zainstalować w ogrodzie zraszacze uruchamiane na fotokomórkę. Kiedy kot pojawi się w naszym ogrodzie dostatecznie blisko fotokomórki to wówczas aktywowane zostaną zraszacze i oczywiście kot się wystraszy. Jest to bardzo nieinwazyjna metoda i sprawi że kot z pewnością zapamięta sobie nasz ogród negatywnie i nie będzie chciał pojawiać się na nim w przyszłości. Stosowanie tej metody i tych które wykazaliśmy powyżej jest bardzo proste nie wymaga od nas nakładów finansowych i powinno przynieść pożądane skutki. Dzięki temu nasz ogród będzie wyglądał pięknie nie będzie dewastowany przez koty sąsiadów i z pewnością będzie wizytówką naszej posesji.

Wysoki płot

Niemniej jednak jeśli dysponujemy konkretnymi funduszami to możemy pokusić się o podwyższenie płotu otaczającego naszą posesję. Taki płot możemy również zakończyć jakimiś ostrymi wypustkami które dodatkowo będą skierowane w stronę naszego ogrodu. Taka sytuacja znacznie utrudni przejście kota nawet jeśli uda mu się wspiąć na samą wysokość płotka to taka mechaniczna bariera z pewnością będzie również skuteczna. Niemniej jednak warto tutaj podkreślić że koszty postawienia czy też podwyższenie istniejącego płota są już znaczne. Odstraszanie kotów czasami jest trudne bo niektóre koty są niestety dość odporne na wszelkiego rodzaju odstraszacze, dlatego musimy się przygotować na czasami dość długą walkę. Jednak jeśli kot solidnie wystraszy się zraszacza lub też poczuje bardzo nieprzyjemny dla niego zapach to wydaje się że na dobre odechce mu się powracać na naszą posesję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here