Jak założyć bloga?

Zastanawiasz się jak założyć bloga? Z pewnością blog to świetne miejsce do publikacji swoich przemyśleń na różnorodne tematy. Niemniej jednak blog to również szansa na dodatkowe zarobki. Nie ma co ukrywać, że interesujący blog który jest odwiedzany przez internautów można bardzo łatwo zmonetyzować. Dlatego też założenie bloga to przede wszystkim decyzja o charakterze biznesowym. W tym artykule postaramy się pokazać ci jak założyć bloga, a także jak na początku rozwijać jego działalność.

Jak założyć bloga?

Zatem jak założyć bloga? Aby założyć bloga przede wszystkim będziemy potrzebowali dwóch podstawowych rzeczy – hostingu i domeny. Kwestia jest tutaj jest stosunkowo prosta. W pierwszej kolejności potrzebujemy wykupić hosting. To miejsce gdzie będą przechowywane pliki naszego bloga. Oczywiście hosting nie jest drogi i możemy kupić go dosłownie za około 20-30 zł miesięcznie. Będziemy mogli tam przechowywać wszelkie dane które będą składały się na naszego bloga. Kiedy mamy już hosting to przystępujemy do wyszukania odpowiedniej domeny i wykupienia jej. Tutaj również kwestie cenowe nie są aż tak trudne. Domenę wykupimy za około 10 do 12 zł, natomiast po roku będziemy musieli ją przedłużyć, co może kosztować około 50 zł. Nie są to duże koszty i w zasadzie możemy spokojnie założyć bloga nie dysponując jakąś pokaźną gotówką. Oczywiście warto podkreślić że na tym w zasadzie kończą się wydatki związane z blogiem, które koniecznie musimy ponieść albowiem wszystko inne jest albo darmowe albo też będzie pochodną włożonej przez nas pracy.

Kiedy mamy już domenę, którą postawiliśmy na konkretnym hostingu, to teraz warto zainstalować odpowiedni silnik czy też skrypt na naszej domenie. Zdecydowanie najlepszym wyborem na dzień dzisiejszy jest WordPress który jest najpopularniejszym skryptem używanym w internecie. Oczywiście zainstalowanie WordPressa jest darmowe. W dalszej kolejności warto zadbać o odpowiednią grafikę na naszej stronie i tutaj warto zainstalować darmowy motyw do wordpressa. Darmowych motywów znajdziemy mnóstwo, dlatego też nie warto na początek wykładać pieniędzy na motywy płatne. Kiedy mamy już domenę zainstalowaną na hostingu i odpalony WordPress z zainstalowanym motywem to możemy przystąpić do zasadniczej części czyli zapełniania bloga treścią.

Jak rozwijać bloga?

Przede wszystkim musimy wyznaczyć sobie tematykę wokół której będą oscylowały treści na naszym blogu. Jeśli piszemy teksty samodzielnie to warto abyśmy wybrali taką tematykę, na której się po prostu znamy. Dzięki temu będziemy mogli dostarczyć internautom konkretną teść, która będzie miała charakter specjalistyczny. To szansa na uzyskanie sporych zasięgów. Warto publikować treści często aby nasza strona była uznana przez wyszukiwarkę Google za atrakcyjną. Nasze treści powinniśmy również uzupełniać o grafikę. Na samym początku warto korzystać z darmowych zdjęć stockowych. Oczywiście dobrze byłoby, gdybyśmy już od samego początku opublikowaną przez nas treść, optymalizowali pod kątem SEO. Dzięki temu mamy szansę na uzyskanie wysokich pozycji w wyszukiwarce Google na konkretne frazy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here